Kötelező győzelem vár a Győri Audi ETO-ra

Vasárnap lép pályára a Győr csapata a női kézilabda Bajnokok Ligájában, ahol az utolsó előtti csapattal fog találkozni a csoportkör utolsó előtti fordulójában.

A győri lányok legutóbb a listavezető Metzhez utaztak, ahol egy nagyon jó színvonalú meccsen maradtak alul mindössze 1 góllal. Igaz a győriek a meccs nagyrészében hátrányban voltak, de percekkel a vége előtt 28-27-re még a vezetést is átvették, végül azonban 29-28-ra a Metz nyert. A csapat szlovén légiósa Ana Gros hatalmasat játszott a találkozón, de a 10 gólja sem volt elég a győzelemhez. A Győri Audi ETO legközelebb a Törökországba utazik a Kastamonu csapatához, ahol egy kötelező győzelem vár rájuk.

A két csapat háromszor találkozott korábban, természetesen eddig mindig a sokkal esélyesebb magyar csapat nyert és mindháromszor kiütéses győzelemmel. Az első egymás elleni csörtéjükre még 2021 novemberében került sor, akkor 37-20-ra nyert a Győr, majd 1 héttel később újra összecsaptak, de ezene a mérkőzésen se volt sok esélye a törököknek, 38-22 lett a végeredmény. A legutóbbi mérkőzést 2022 szeptemberében játszották egymás ellen, ekkor dobta a legtöbb pontot a Győr és a legnagyobb különbség is ekkor alakult ki a két csapat között, ezzel a 44-25-ös eredménnyel hangolódott az ETO a mostani összecsapásukra.

A női kézilabda Bajnokok Ligájában a 13. forduló kerül megrendezésre, ezután már csak 1 forduló lesz a kieséses szakaszig, a Győr már biztosan ott lesz, de a csoport első helyét már nem fog tudni megszerezni a Metz előtt. Viszont a csoport második helyét még meg kell tartani az utolsó két fordulóban, hiszen azonos pontszámmal áll a harmadik helyen az Esbjerg és a negyedik helyen a Rapid Bukarest is. A Kastamonu elleni mérkőzés után az utolsó fordulóban egy Győr-Esbjerg mérkőzést fognak rendezni, ami egy nagyon komoly ki-ki meccsnek ígérkezik majd. Az egymás elleni mérleg itt is a Győrnek kedvez, hiszen eddig mind a négy mérkőzését megnyerte a dánokkal szemben, de azért itt már bőven szorosabb összecsapásokról van szó. Legutóbb szeptemberben találkoztak egymással, akkor 31-29-re tudtak nyerni Dániában, így hiába az exgyőri Nora Mörk 13 gólja a dánok részéről, az ETO-ból egyébként Ana Gros volt a legeredményesebb játékos, ő 9 gólig jutott a mérkőzésen. 2023. február 2.