Ezért éri meg az elektromos fűtés és a megújuló energiarendszerek
Ha olaj- vagy gázüzemű fűtést üzemeltet, vagy meglévő hagyományos kazánja korszerűsítését fontolgatja, itt az ideje, hogy átálljon otthonában az alternatív, környezetbarát, megújuló fűtési rendszerre. Meglepheti, mennyit takaríthat meg a pénz és a szén-doxid-kibocsátás tekintetében is.
Hőszivattyúk
Az elektromos fűtés mellett a földi hőszivattyúk iránt is megnőtt az érdeklődés a közelmúltban a kereskedelmi szolgáltatók részéről. A hagyományos fűtés cseréje vonzó megoldás lehet mind az üzemanyagszámlák, mind a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére.
A levegős hőszivattyú még a fenti típusnál is több előnnyel jár, mivel azzal ellentétben még -20 fokos külső hőmérséklet esetén is biztosítja a padló, a radiátorok és a víz melegét. A levegős hőszivattyúk úgy is konfigurálhatók, hogy a melegebb hónapokban is légkondicionálást biztosítsanak.
Ha már a vállalkozása számára is gondolkodott a hagyományos fűtési rendszerek alternatíváján, egy kereskedelmi hőszivattyú lehet a megoldás - mondja Tóth Tamás, a Magyar Országos Elektromos Fűtés Szövetség elnöke.
Ez egy környezetbarát, költséghatékony és alacsony karbantartási igényű lehetőség. A hőszivattyúk vonzó befektetés lehetnek a vállalkozások számára, hiszen a segítségükkel nagyságrendekkel csökkenthetjük a fűtésszámlát. Eközben pedig a korszerű fűtési megoldás által hozzájárulnak a szénlábnyom csökkentéséhez is.
Biomassza kazánok
A biomassza kazánok környezetkímélő, fenntartható fűtési megoldást jelentenek lakóépületek és kereskedelmi helyiségek számára egyaránt. A biomassza megújuló energiaforrás, amelyet fa, növények és egyéb szerves anyagok, például trágya vagy háztartási hulladék elégetésével állítanak elő. Égéskor ugyanis a fentiek szén-dioxidot bocsát ki, de lényegesen kevesebbet, mint a fosszilis tüzelőanyagok.
A biomassza fűtési rendszerek fapelletet, forgácsot vagy rönköt égetnek el, hogy meleget biztosítsanak egyetlen helyiségben, vagy üzemanyaggal lássák el a központi fűtést és a melegvíz-kazánokat.
A kályha rönköt vagy pelletet éget egyetlen helyiség fűtésére – és akár egy hátsó kazánra is felszerelhető a víz fűtése érdekében. A kazán rönköt, pelletet vagy forgácsot éget, és a központi fűtési -és melegvízrendszerre van csatlakoztatva. Egy fatüzelésű biomasszakazánnal akár évi ötmillió forintot is megtakaríthat egy régi fűtési rendszerhez képest.